درباره سارا میرنظامی

استاد سارا میرنظامی

 

سارا میرنظامی متولد سال  1349  شهر تهران می باشد. او که از کودکی به نقوش قالی توجهی خاص داشت. فعالیت هنری خود و آموزش را از سنین پایین آغاز  و در همان سالهای نخستین موفق به فروش اتارخود در رشته طراحی فرش شد و در پی آشنایی با خانواده بزرگ آقامیری و بهرمندی از آموزه های این خانواده هنری فعالیت خود را تا به امروز ادامه داد.

وی در زمان تحصیل در دانشگاه از رهنمود های استاد پاکدست و استاد عناصری بهره فراوان جست در پی این سالها موفق به کسب چندین عنوان برتری کشوری گردید.

از فعالیت های ایشان برپایی و شرکت در بیش از 50 نمایشگاه داخلی و خارجی را می توان نام برد. همچنین تالیفات و تدوین دروس دانشگاهی و تدریس در دانشگاه ها و آموزشگاه ها و داوری برخی از جشنواره ها نشان از تلاش مضاعف ایشان می باشد.

بیشتر فعالیت هنری ایشان بر پایه طراحی فرش می باشد و با دایر کردن دفتر طراحی مرکزی و همکاری با چندین دفتر طراحی دیگر و نیز تولید کنندگان فرش درایران، کشورهای اروپایی و آسیایی همکاری مستمر دارد.

سال ها تجربه در طراحی فرش باعث شده تا ایشان در فعالیت اجتماعی خاص هنرمندان طراح فرش حضور پر رنگی داشته باشد. مدیر مسئولی انجمن طراحان فرش تهران و ریاست هیئت مدیره کانون طراحان قالی ایران از مسئولیت های ایشان می باشد.