درباره سارا میرنظامی

استاد سارا میرنظامی

 

سارا میرنظامی متولد سال  1349  متولد شهر تهران می باشد. که از کودکی به نقوش قالی توجهی خاص داشت فعالیت هنری خود از سال 1364 آغاز و در سال 1396 به اولین بهره برداری رسانید. در پی آشنایی با خانواده بزرگ آقامیری وبهرمندی از آموزه ها این خانواده هنری به فعالیت خود ادامه داد.

وی در زمان تحصیل در رشته نگارگری از رهنمود های استاد پاکدست بهره جست و درسال 1386 موفق به کسب درجه ی دو هنری در رشته طراحی سنتی و نگارگری شد. در پی این سالها موفق به کسب 6 عنوان برتری کشوری گردید.

از فعالیت های استاد  برپایی و شرکت در بیش از 50 نمایشگاه داخلی و خارجی را می توان نام برد. همچنین تالیفات وتدوین دروس دانشگاهی و تدریس در دانشگاه ها و آموزشگاه ها و داوری برخی از جشنواره ها نشان از تلاش مضاعف ایشان می باشد.

بیشتر فعالیت هنری ایشان بر پایه طراحی فرش می باشد و با دایر کردن دفتر طراحی مرکزی و با همکاری چندین دفتر طراحی دیگر با چندین تولید کننده فرش درایران، کشورهای اروپایی و آسیایی همکاری مستمر دارد و علاوه بر تولید طرح و نقش فرش با تعدادی از کارخانه بعنوان مسئول فروش خارجی و خرید تجهیزات و مواد اولیه همکاری می کند.

سال ها تجربه در طراحی فرش باعث شده تا ایشان در فعالیت اجتماعی خاص هنرمندان طراح فرش حضور پر رنگ داشته باشد. مدیر مسئولی انجمن طراحان فرش تهران و ریاست هیئت مدیره کانون توسعه هنر طراحی قالی ایران از مسئولیت های ایشان می باشد.